Remiantis suderinta su EK specialia paramos schema, parengtos tiesioginių išmokų už mėsinius galvijus ir mėsines avis mokėjimo taisyklės, kurias 2011 m. spalio 10 d. patvirtino žemės ūkio ministras įsakymu Nr. 3D-736.

Vadovaujantis įsakymu nuo 2011 m.,  gruodžio 1 d. bus pradėtos mokėti išmokos už mėsinius galvijus ir mėsines avis laikytojams,  kurie atitiks nustatytus reikalavimus: 

• Žemės ūkio ir kaimo verslo registre 2011 m.,  iki spalio 1 d. bus  registruoti kaimo valdos valdytojais arba partneriais ir deklaravę žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus;

• 2011 m.,  nuo rugpjūčio 1 d. iki spalio 1 d. imtinai laikantiems nustatyta tvarka Ūkinių gyvūnų registre įregistruotas ir suženklintas mėsines avis ir (ar) ne jaunesnius nei 12 mėn. (rugpjūčio 1 d.) mėsinius galvijus.

Sąrašus laikytojų, kurie atitiks keliamus reikalavimus gauti išmokas, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras pateiks Savivaldybės  Žemės ūkio skyriui ir seniūnijoms. Sąrašuose bus nurodytas mėsinių galvijų (įskaitant bulius) ir mėsinių avių skaičius. Seniūnijos informuos laikytojus apie galimybę gauti išmokas.

Svarbu žinoti,  kad išmokoms gauti mėsinių galvijų ir mėsinių avių laikytojas būtinai atvykęs į seniūniją turės pasirašyti nustatytos formos prašymą, Prašymus galės pateikti iki 2011 m. lapkričio 15 dienos.

Mėsinių gyvulių laikytojams numatytos tiesioginės išmokos bus diferencijuojamos pagal laikomų gyvulių skaičių – kuo mažesnis laikomų gyvulių kiekis, tuo išmoka bus didesnė. Taip norima paskatinti ir pradedančiuosius verstis mėsine gyvulininkyste. Orientacinis išmokos dydis 2011 metams už mėsinį galviją numatytas nuo 217 Lt iki 278 Lt, už mėsinę avį – nuo 42 Lt iki 75 Lt.

Tikslūs nurodytų išmokų dydžiai bus nustatomi atskiru žemės ūkio ministro įsakymu po lėšų, skirtų iš Europos Sąjungos biudžeto, patikslinimo, ir gavus informaciją iš valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro apie taisyklių reikalavimus atitinkančių laikytojų, pretenduojančių gauti paramą, laikomą mėsinių galvijų ir mėsinių avių skaičių.

Daugiau informacijos pasiteirauti galima Žemės ūkio skyriuje specialistės
E. Remeikienės, tel. (8 449) 74 432 bei visose seniūnijose pas Žemės ūkio specialistus.
Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė E. Remeikienė
Griežtai draudžiama Šilališkis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Šilališkis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Šilališkis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos